Dental Implants

Implant application is the most effective and modern method in the treatment of a lost tooth. Dental implantions are now easier to be applied in a short time of period with much more painless.Implants are sticked to the jawbone faster by the help of new materials applied to the titanium material and by this means, denture prosthesis can be practiced directly to the implants.

Ağrı yaparlar mı?
İmplantları yerleştirmek için minik bir cerrahi müdahale gerekmektedir. Anestezi altında yapıldığından operasyon sırasında ağrı hissetmezsiniz ancak 1 hafta sonra ağrılar olabilir. Bu iyileşme süreci ve dikişlerin etkisiyle olmaktadır ve normaldir.

Yeni diş hemen yapılabilir mi?
Bu pek mümkün değildir. Öncelikle implantların kemikle uyumu sağlanmalıdır. Yaklaşık olarak alt çene için 3, üst çene için 6 aya ihtiyaç vardır.

Tedavi ne kadar sürer?
İlk muayeneden bitime kadar yaklaşık olarak 12 ay kadar sürer. Alt çene için 5 ay bile yeterli olabilse de tedavinin zorluğuna göre süre de değişir.

İmplantların temizliği normal dişten farklı mıdır?
Kendi dişinizi temizlemek gibi oldukça kolaydır. Eğer sorunla karşılaşırsanız hekiminiz size faydalı teknikleri anlatacaklardır.

Daha önce yaşanan dişeti problemleri implant sonrasında da yaşanır mı?
Eğer iyi bakılmazsa kesinlikle evet. Temizliği sağlayıp, sigarayı keserseniz hiçbir zorluk yaşamazsınız.

Her eksik diş için implant uygulanır mı?
Tek implant genellikle 2 dişi desteklediği için tüm çene için 5-6 implant yeterli olabilmektedir. Ancak birkaç diş eksikliği varsa 2-3 implant da uygulanabilir.

Yüze darbe alınırsa ne olur?
Doğal dişlerle aynı oranda etkilenir. Fakat çene kemiğinin içinde kırık parça bırakabildikleri için onları çıkarmak doğal dişlere göre daha zordur. İyileştikten sonra, yeni diş kalıntılarının yanına tekrardan implant uygulanabilir.

Eğer implant kemikle uyum sağlamaz ise ne olur?
Oldukça nadiren karşılaşılan bir durumdur. Ancak iyileşme sürecinde implantlar gevşerse o zaman kolaylıkla çıkarılabilirler böylece iyileşme doğal olarak gerçekleşir. Kemik tamamen iyileştikten sonra yeni bir implant yerleştirilir.